http://bayanbox.ir/view/824770981097609105/demo.png

نگارش جدید 3.4.0  چه چیز تازه ای دارد؟

http://bayanbox.ir/view/263405954590585756/2mobile.pngTavvafi@gmail.com


این نرم افزار گزارش و نمودارهای میانگین نمرات و درصد قبولی برای دبیران ، درس ها کلاس ها و مقایسه دوره ها و سالهای تحصیلی را تولیدمی کند. ورود داده ها را از روشی که متکی به استخراج اطلاعات از گزارش لیست نمره دبیر دانـا (نرم افزار دفتر داری مدارس متوسطه) است انجام می دهد، (نگارش جدید نرم افزار به نحوی تنظیم شده که امکان تنظیم الگو برای دریافت اطلاعات از لیست های متعدد برای دوره های ابتدایی، متوسطه اول و دوم امکانپذیر باشد). این نرم افزار  فایلهای PDF برای چاپ و نمایش در جلسات تولید می کند، تولید CD محتوی اطلاعات نمایش گزارش ها و نمودارها دیگر کاری است که این نرم افزار انجام می دهد.
 همانطور که می دانید ورود داده ها کار خیلی سختی است که این نرم افزار، اینکار را از روشی که وابسته به اطلاعات استخراجی از گزارش لیست نمره دبیر دانـا است انجام می دهد، همچنین پس از دریافت اطلاعات و تلفیق و تحلیل و تولید نمودار و گزارش ها، فایلهای PDF برای چاپ و نمایش در جلسات تولید می کند، تولید CD محتوی اطلاعات نمایش گزارش ها و نمودارها دیگر کاریست که این نرم افزار برای شما انجام می دهد. شما می دانید همه اینکارها بسیار سخت است و زمان خیلی زیادی میگیرد، اگه کمی با این نرم افزار کار کنید می بینید که کل کـار با دریافت اطلاعات از دانا، تبدیل، تلفیق، تولید نمودارها، صدور نمودارها به صورت فایل، چاپ نمودارها و تولید CD و رایت CD همه روی هم نیم ساعت هم نمیشود، می توانید سال ها و دوره های تحصیلی مختلف را با هم مقایسه کنید، و ببینید مثلا پایه دوم ریاضی سال قبل بهتر بوده یا امسال یا مثلا فلان دبیر سال قبل بهتر کار کرده و نتیجه گرفته یا امسال و ....

از مهمترین امتیازات این نرم افزار که برای آن بسیار زحمت کشیده شده است - تا بر اساس قوانین جرائم رایانه ای به اطلاعاتی که به آن دسترسی نداریم وارد نشده باشیم-عدم نیاز به دیتابیس اصلی نرم افزار دانا است، یعنی این نرم افزار به هیچ عنوان به نرم افزار دانا و رایانه ای که نرم افزار دانا بر روی آن نصب شده است وابسته نیست، بلکه فایل های خروجی دانا (که با اجازه خود نرم افزار دانــا، از آن استخراج می شود) به عنوان فایل های ورودی اطلاعات، در نرم افزار تحلیل نمرات، بر روی هر رایانه ای (غیر از رایانه مورد بحث) دریافت می شود.

http://bayanbox.ir/view/5969329365377632511/setup.png

نگارش 3.4.0 به بعد مدارس متوسطه دوره اول را نیز پشتیبانی می کند


 


اگر نرم افزار نمودارها را نمایش نمی دهد اینجار ا مطالعه کنید

نحوه تهیه دو فایل Excel و Word از گزارش لیست نمرات دانا

پس از تهیه دو فایل مورد نظر که در بالا در مورد آنها توضیح داده شده. دو فایل را در مسیر مشخصی که بتوانید آنها را پیدا کنید قرار دهید - مثلا دسک تاپ رایانه خوب است.

اکنون وارد نرم افزار تحلیل نمرات شوید.

اگر برای ورود و اجرای نرم افزار تحلیل نمرات مشکلاتی دارید اینجا کلیک کنید

چرا این نرم افزار در نگارش 2013 و 2016 Aceess نمودارها را چاپ نمی کند؟


معرفی زبانه دریافت اطلاعات از فایل ها:

هنگامی که برای نخستین بار وارد نرم افزار می شوید و هنوز هیچ دیتابیسی(بانک اطلاعاتی) ایجاد نکرده اید، این زبانه یعنی (دریافت اطلاعات از فایل ها)، برای ورود اطلاعات دانش آموزان و نمرات نوبت آزمون های سال های تحصیلی متعدد به کار می آید، همچنین در ورود اطلاعات بعدی از فایل ها به این زبانه احتیاج خواهیم داشت.

کنار برخی عبارت ها علامتوجود دارد که با کلیک روی آنها می توانید راهنمایی هایی درباره آنها دریافت کنید.http://bayanbox.ir/view/824770981097609105/demo.png

شیوه کار:

-فایل های مورد نیاز برای ورود اطلاعات به نرم افزار تحلیل نمرات را تهیه کنید.

-ابتدا یک سال تحصیلی را انتخاب کنید.

-نوع برگه ای که تمایل دارید -به عنوان الگوی فایل Excelبه نرم افزار وارد کنید - را انتخاب کنید.
-پس از انتخاب الگو می توانید تعیین کنید که اطلاعات برگــه بر روی چه دوره هایی اثر گذار باشد.(معمولا هر برگه تنها روی یک دوره اثر گذار است)
-مسیر فایل Excel لیست نمره با دبیر را تعیین کنید.تعیین مسیر فایل Excel
-بهتر است مسیر فایل DOC یا RTF را نیز تعیین کنید.تعیین مسیر فایل Word
-روی دکمه دریافت اطلاعات کلیک کنید.
-عملیات دریافت اطلاعات فایل Excel قدری طول خواهد کشید، طول مدت زمان بستگی به سرعت CPU، مقدا حافظه رایانه، و حجم فایل Excel (تعداد لیستها)  دارد.

-بلافاصله پس از ورود اطلاعات، به (زبانه تنظیم اطلاعات وارد شده)، مراجعه کنید تا اطلاعات را تکمیل کنید.

تبدیل فایل TXT  پس از دریافت فایل DOC یا RTF

تعیین مسیر فایل TXT

تهیه فایل های مورد نیاز برای ورود اطلاعات به نرم افزار تحلیل نمرات: (استخراج فایل های Word و Excel از نرم افزار دانــا)

برای تهیه فایل های مورد نیاز، جهت ورود اطلاعات آنها به نرم افزار تحلیل نمرات چندین راه پیش رو دارید، که بستگی به این دارد که اطلاعات اولیه دانش آموزان و نمرات خود را در چه نرم افزاری وارد کرده باشید، از آنجا که محور ورود اطلاعات به نرم افزار تحلیل نمرات فایل های استخراج شده از نرم افزار استاندارد مدارس متوسطه دوره دوم موسوم به دانــا بوده است،(نگارش 3.4.0 به بعد مدارس متوسطه دوره اول را نیز پشتیبانی می کند) نخستین راه ورود اطلاعات از فایل های استخراج شده از این نرم افزار است.

اگر از نرم افزار دیگری استفاده می کنید هم می توانید اطلاعات خود را بر اساس الگو تنظیم کرده و به نرم افزار وارد کنید، ساختار الگو را در بخش تنظیمات پایه ای نرم افزار، برای نرم افزار تحلیل نمرات تعریف کنید، و اطلاعات خود را به نرم افزار تحلیل نمرات وارد کنید.

تنظیم الگو

مهندسی و تنظیم الگو

(درباره تنظیم الگوها به اینجا نگاه کنید)توضیح جزئیات پنجره تنظیمات پایه ای نرم افزار تحلیل نمرات

برای استخراج فایل های Word و Excel از نرم افزار دانــا:

ابتدا به نرم افزار دانا وارد شوید (رمز عبور ویژه کاربران معتدم آموزشگاه ...)، از منوی اصلی نرم افزار گزینه مدارک تحصیلی، سپس گزینه گزارش ریز نمرات، سپس انتخاب گزینه با نمره را انتخاب کنید، در ادامه یکی از برگ نمرات (نوبت اول، دوم، نهایی) و - از لیست پایین همین پنجره- درس ها را انتخاب کنید،

در ادامه ... در نرم افزار دانا، به صفحه ای که گزارش آماده چاپ به نمایش گذاشته می شود - وارد خواهید شد؛ در این صفحه به جای کلیک روی آیکنی که منجر به چاپ می شود، روی آیکنکلیک کنید تا فایل گزارش تولید شود.

ابتدا فایل Excel را از نوع نمایش داده شده در تصویر استخراج کنید.

دوباره باید در این صفحه روی آیکنکلیک کنید:

1- برای فایل نام تعیین کنید و نوع فایل رو Excel Data Only انتخاب کنید.

2- برای فایل نام تعیین کنید و نوع فایل رو RTF یا DOC تعیین کنید.

جزئیات مرتبط با زبانه (دریافت اطلاعات از فایل ها):

مهمترین کارهای ارائه شده در این نرم افزار به شرح زیر است:

الف- تبدیل نمرات نا متعارف - که برای برنامه های تحلیلگر مانند Excelو Access بی مفهوم هستند - به اطلاعات متعارف،برای برنامه های تحلیلگر مانند Excelو Access معنی دارند.(بخصوص شکل و ساختار اعداد)

ب- ادغام اطلاعات ناپیوسته به منظور دسترسی به اطلاعات منسجم به منظور تحلیل نتایج آزمون ها.

– عملیات دریافت اطلاعات از فایل های Excel و متعارف کردن نمرات بسیار راحتتر از بخش تلفیق اطلاعات فایل DOC و RTF وTXT با فایل Excel است، چرا که در این میان، اطلاعات بدست آمده از فایل های DOC و RTF نظم مشخصی ندارند. نرم افزار حاضر به کاربر خود کمک می کند با استفاده از تشخیص هوشمندانه و انسانی- الگوهای تکرار شونده را به اطلاعات منظم و منسجم تبدیل کنند.

-اگر فایل RTF و یا DOC به TXTتبدیل نشد، شما خودتان هم می توانید فایل را به TXT تبدیل کنید. اگر فایل TXT، تولید شد، اما بدرستی اطلاعات از آن دریافت نمی شود، یعنی عبارت دبیر، کلاس، دبیر، خالی می ماند یا به اشتباه جایگزین می شود  نرم افزار به شما کمک می کند که این اطلاعات را به روش دریافت های مختلف از فایل TXT  دریافت کنید. اما بجز روش های متعددی که در نرم افزار تعبیه شده است، می توانید روش های دریافت از فایل های Excel را در پیش بگیرید، یا نهایتا به صورت دستی عناوین درس، کلاس، دبیر برای برای هر لیست وارد کنید. روش آخر به عنوان آخرین راه پیش بینی شده است- احتمال استفاده از روش آخر زیر 5% است. (زبانه تنظیم اطلاعات وارد شده)، برای استفاده از روش های بالا در نظر رفته شده است، برای اینکار یک نوبت را انتخاب کنید و روی (زبانه تنظیم اطلاعات وارد شده) در بالای پنجره اصلی کلیک کنید.

برای اضافه کردن عنوان برگه به لیست از بخش تنظیم الگواستفاده کنید.

•برای اضافه کردن عنوان به لیست و تغییر عنوان نوبت های آزمون از بخش تنظیم الگواستفاده کنید.
•تعداد نوبت های تاثیر پذیر از فایل Excel ریز نمرات فایل، ممکن است بیش از یک نوبت آزمون باشد؛
•این وضعیت در بخش تنظیم الگوتعیین شده است.

(درباره تنظیم الگوها به اینجا نگاه کنید)توضیح جزئیات پنجره تنظیمات پایه ای نرم افزار تحلیل نمراتمعرفی زبانه انتخاب دوره تحصیلی:

این زبانه برای تعیین نوبت آزمونی که قصد دارید به عنوان نوبت آزمون جاری، روی آن - کار ویرایش اطلاعاتی یا گزارش سازی انجام دهید - استفاده می شود.

در این بخش می توانید نوبت آزمون جدیدی تولید، نوبت آزمونی را حذف، فایل دیتابیس نوبت آزمونی را بارگذاری کنید.

نوبت آزمون ها و دوره های تحصیلی

شیوه کار:

-اگر هیچ نوبت آزمونی در لیست این بخش دیده نمی شود باید به زبانه (ورود اطلاعات از فایل ها) مراجعه کنید تا فایلهای جدید را به نرم افزار وارد کنید، همچنین می توانید از طریق کلیک روی دکمه ایجاد دوره جدید، نوبت آزمون جدید را تولید کنید.
-برای حذف هر نوبت آزمون قدیمی می توانید در لیست این بخش روی نوبت آزمون مورد نظر کلیک کنید، و سپس کلید Delete صفحه کلید را بزنید، تا نوبت آزمون مورد نظر(فایل دیتابیس- بانک اطلاعاتی – نوبت آزمون مورد نظر) حذف شود.-تولید دیتابیس یا به عبارتی نوبت آزمون جدید، به این لحاظ که اطلاعات مسیر های فایل های اطلاعاتی و سایر عملیاتی را که انجام می دهید در آن ذخیره می شود کاربرد دارد، ولی ضروری نیست.
-برای مقایسه دو یا چند نوبت آزمون می توانید از دکمهاستفاده کنید.
-برای مقایسه نوبت آزمون ها باید دقت داشته باشید که حتما محاسبات نهایی برای آزمون های مورد نظر انجام شده باشد.
-در ادامه به ایجاد دوره جدید و نحوه مقایسه آزمون ها خواهیم پرداخت.

ایجاد دوره ی جدید:

-ابتدا یک سال از لیست انتخاب کنید، سپس یک دوره را انتخاب کنید و روی دکمه (قبول) کلیک کنید.
-اگر دوره های جدیدی مد نظر دارید می توانید به بخش مراجعه کرده و علاوه بر تعریف دوره ها و برگه، سایر الگوها را بر اساس راهنمای زبانه (دریافت اطلاعات از فایل ها) تنظیم کنید.

مقایسه دوره ها:

-ابتدا باید اطلاعات نوبت های آزمون (حداقل دو آزمون) را به نرم افزار وارد کنید.
-سپس اطلاعات را تنظیم کنید و به زبانه (گزارش ها و نمودارها) وارد شوید. اینکار موجب انجام محاسبات نهایی می شود. بهتر است گزارشهای نوبت آزمونی را که انتخاب کرده اید تا محاسبات نهایی بر روی آن انجام شود را بررسی کنید.
-در ادامه پس از ورود به بخش مقایسه دوره ها، دو یا چند دوره را انتخاب کنید.(تیکدار کنید)
-روی دکمه گزارش ها یا نمودارها کلیک کنید.
-اجزای شرکت کننده در گزارش و نمودارها را کم کنید- تیک انتخاب آنها را بر دارید. (تعداد زیاد اجزا موجب درهمی و شلوغی نمودارها می شود)
-برای استخراج فایل PDF گزارش های مقایسه یا نمودارهای مقایسه ای از دکمه PDF استفاده کنید.
-از دکمهبرای رفتن به فولدری که فایل های PDF به آن صادر شده است استفاده کنید.


معرفی زبانه تنظیم اطلاعات وارد شده:

این زبانه به منظور تکمیل اطلاعات وارد شده، مورد استفاده واقع می شود؛ از آنجا که برای تهیه گزارش ها و نمودارا تنها برخی اطلاعات باید با نظم مشخصی تکمیل شوند تمام اطلاعات در این نرم افزار مورد ویرایش واقع نخواهد شد.

این زبانه دارای سه زیر مجموعه است که از سمت چپ به راست دارای اولویت برای تکمیل اطلاعات هستند.

زبانه کلاس: درس و دبیر:

در این بخش یک جدول از اطلاعات وارد شده از فایل Excel  به نمایش گذاشته می شود، که در واقع فهرستی از لیست نمرات وارد شده از فایل Excel است. از این جدول نمی توان ردیفی را حذف کرد، چنانچه فکر می کنید اطلاعات برخی از لیست های وارد شده را در محاسبات نیاز ندارید، می توانید تیک حذف آنها را بزنید تا در محاسبات نهایی شرکت نکنند. از آنجا که اطلاعات فایل های Excel خروجی نرم افزار دانا، دارای اطلاعات عنوان درس، کلاس، و نام دبیر نیست، می توانید به صورت دستی این اطلاعات را در این بخش تایپ کنید، بهتر است برای تایپ از عبارت ها همسان استفاده کنید، یعنی نام دبیران را کپی کنید، یا نام دروس را کپی کنید و در محل جدید و مشابه پیست(Paste) کنید. از آنجا که عمل تایپ عناوین درس، و دبیر دشوار خواهد بود، این نرم افزار تمهیداتی برای دریافت اینگونه اطلاعات پیش بینی کرده است که به ترتیب در ادامه توضیح داده خواهد شد. اگر احساس می کنید این جدول کامل تر از آنچیزی است که تاکنون در اینجا مطالعه فرموده اید، به این دلیل است که نرم افزار سعی بر آن داشته تا اطلاعات مزبور را از فایل Doc و RTF استخراج و انطباق دهد. این جدول فهرستی از لیست های وارد شده از فایل ها را به شما نمایش می دهد تا اطلاعات وارد شده را بررسی ویرایش و تائید کنید. این فهرست تمامی اطلاعات لیست ها را به نمایش نمی گذارد بلکه تنها عناوین مهم لیست مانند شماره کلاس، نام دبیر، عنوان درس را نمایش می دهد، می توانید لیست ها را بر اساس ردیف ورود و نام نفر اول لیست کد دانش آموزی نفر اول لیست و نمرات او، مورد بررسی قرار دهید تا صحت و درستی اطلاعات لیست های وارد شده را مورد ارزیابی کلی قرار دهید.

دکمه ورود دستی اطلاعات:

در هر بخش از این زبانه که باشید، این دکمه باعث نمایش جدول فهرست لیست های موجود خواهد شد. این فهرست ممکن است به دو صورت نمایش داده شود: در حالت اول تنها می توانید در آن تایپ کنید. در حالت دوم می توانید از لیست های بازشو، موردی را انتخاب کنید. حالت دوم وقتی میسر است که عملیات ورود اطلاعات از فایل های DOC یا RTF یا TXT تا حدودی یا کاملا موفقیت آمیز بوده باشد، در چنین شرایطی، کادر قرمز رنگی، دور این دکمه ظاهر خواهد شد که با کلیک روی این دکمه می توانید، از (حالت صرفا تایپ مقادیر) به حالت (انتخاب مقادیر با استفاده از لیست های بازشو) تغییر وضعیت دهید، تا راحتتر بتوانید مقادیر را در محل مناسب قرار دهید. منظور از مقادیر نام دبیر و عنوان درس لیست ها

است. در این بخش یک جدول - از اطلاعات وارد شده از فایل Excel  - به نمایش گذاشته می شود. بهتریـن روش برای

 مقایسه لیست ها با فهرست جدول این بخش مرتب کردن این فهرست بر اساس ستون ردیف است. اگر تصمیم دارید

برخی از دروس در محاسبات شرکت نکنند (مثلا درس انضباط یا تربیت بدنی) می توانید بر اساس عنوان دروس جدول،

فهرست را مرتب کنید و تیک حذف ردیف را بزنید، به این ترتیب اطلاعات این جدول که برای دریافت آن از فایل Excel زمان صرف شده است حذف نخواهد شد، ولی لیست نمراتی را که تیک حذف آنها را زده باشید در محاسبات شرکت نخواهند کرد.

دکمه ورود دستی اطلاعات( با هاله قرمز):

این حالت وقتی پیش می آید که دریافت اطلاعات از فایل TXT یا دریافت اطلاعات از فایل Word را انجام داده باشید.

از آنجا که ممکن است دو لیست Excel و TXT با یکدیگر تطابق نداشته باشند، نرم افزار این امکان را برای شما فراهم می آورد تا در صورت عدم تطابق، بتوانید دو لیست را با هم مقایسه کنید، با کلیک روی دکمه «ورود دستی اطلاعات»(با هاله قرمز)، پنجره دارای سه زبانه جدید خواهد شد:

که در هر زبانه جدولی به نمایش گذاشته می شود:

جدول لیست های Excel:

این جدول شبیه به جدول کلاس درس دبیر با امکان مستقیم تایپ ، است که دارای لیست های بازشو است و به شما کمک می کند بجای تایپ مقادیر، مقادیر را از لیست های بازشو انتخاب کنید، تا مقادیر کاملا شبیه به هم باشند و در محاسبات نهایی مشکلی پدید نیاید. ضمن این جدول به صورت خودکار با لیست Excel تطبیق داده شده است و احتمالا در برخی ردیف ها مقادیری با محتوای خالی خواهید دید. اگر مقادیر با محتوای خالی دیده نشوند یعنی عملیات تطبیق به صورت کامل و موفقیت آمیز انجام شده است.

جدول لیست های TXT:

این جدول نشان می دهد که از فایل TXT چه مقادیری دریافت شده است و قبل از تطبیق با لیست دریافت شده از فایل Excel فایل TXT آنالیز شده چه مقادیری را به نرم افزار تحویل داده است.

فهرست لیست های بدون تطبیق:

این جدول مواردی که از فایل TXT استخراج شده اند ولی در فایل Excel  محلی از تطبیق برای آنها پیدا نشده است را نمایش می دهد، خالی بودن این جدول حاکی از آن است که : عملیات تطبیق به صورت کامل و موفقیت آمیز انجام شده است.

دکمه تخلیه و بازسازی:

جدول این بخش در واقع فهرستی از لیست های وارد شده از فایل Excelرا به نمایش می گذارد که دبیر، درس، کلاس آن مشخص نیست؛ اینکار به منظور تکمیل اطلاعات توسط کاربر انجام می شود، نرم افزار تمهیدات متعددی برای تکمیل این جدول در نظر گرفته -  اگر به هر دلیلی تمایل به ورود مجدد اطلاعات از یکی از روش های دیگر داشته باشید می توانید از این دکمه استفاده کنید تا اطلاعات به حالت اول باز گردد، یعنی تخلیه شود. در این حالت فهرست لیستهای دریافتی از فایل Excel بدون عنوان دبیر، درس، کلاس خواهد بود. 

روش های متعدد دریافت و تطبیق اطلاعات بدون تایپ مستقیم اطلاعات به شرح زیر است:

دریافت از فایل DOC یا RTF دریافت از فایل TXT دریافت از فایل Excel استاندارد، دریافت از اطلاعات دوره (نوبت آزمون)های دیگر مشابه.

دکمه دریافت اطلاعات از فایل Word:

با کلیک روی این دکمه شکل صفحه در این زبانه به نحوی تغییر می کند که کاربر بتواند مسیر فایل DOC یا RTF (معمولا فایل های خروجی از نرم افزار دانا) را تعیین کند، این دکمه در واقع نیمه دوم عملیات دریافت اطلاعات در زبانه دریافت اطلاعات از فایل ها را انجام می دهد.

در این روش دریافت باید ساختار الگوی تکرار شونده ای را - که در پنجره تنظیمات پایه ای نرم افزار تنظیم کرده اید – را تعیین کنید تا فایل Word پس از تبدیل به فایل TXT بر اساس الگوی انتخابی دریافت شود. کلیک روی دکمه دریافت اطلاعات منجر به نمایش پنجره تبدیل خودکار فایل Word به TXT UTF8خواهد شد. گزینه تیکی «پس از تبدیل به فایل TXT عملیات دریافت انجام شود» موجب ادامه کار دریافت از فایل TXT، پس از تبدیل می شود.

دکمه دریافت اطلاعات از فایل TXT:

شاید مهمترین دکمه ای که در این بخش وجود دارد، این دکمه باشد، که پر رنگ است، و بسیار پر کاربرد خواهد بود.

با کلیک روی این دکمه شکل صفحه در این زبانه به نحوی تغییر می کند که کاربر بتواند مسیر فایل TXT، استخراج شده از فایل های DOC یا RTF (معمولا فایل های خروجی از نرم افزار دانا) را تعیین کند، این دکمه در واقع نیمه دوم و پایانی عملیات دریافت اطلاعات در زبانه دریافت اطلاعات از فایل ها را انجام می دهد. در این روش نیز  باید ساختار الگوی تکرار شونده ای را - که در پنجره تنظیمات پایه ای نرم افزار تنظیم کرده اید – را تعیین کنید تا TXT بر اساس الگوی انتخابی دریافت شود. در این پنجره نه تنها می توانید بر اساس الگوی تنظیم شده اطلاعات را از فایل TXT دریافت کنید، بلکه حتی می توانید از امکاناتی که در این بخش ارائه می شود الگوی دریافت فایل TXT را تنظیم کنید. برای دریافت اطلاعات از فایل TXT بر اساس الگویی که از لیست الگو انتخاب کرده اید روی دکمه «دریافت اطلاعات» کلیک کنید.

تنظیم الگوی دریافت از فایل TXT ، (تنظیم ساختار الگوی تکرار شونده):
http://bayanbox.ir/view/824770981097609105/demo.png

دریافت از فایل های الگوی تکرار شونده

پس از تعیین مسیر فایل TXT، روی دکمهکلیک کنید، تا فایل مورد تحلیل واقع شود و پس از کمی صبر... پنجره «تنظیم  ساختار الگوی تکرار شونده فایل TXT» ، به نمایش گذاشته شود. در این پنجره خط به خط فایل TXT دریافتی نمایش داده می شود و هر خط یک شماره دارد.

دقت داشته باشید فایل معرفی شده در مسیر فایل TXT... ، باید با الگویی که از لیست الگو انتخاب می کنید هماهنگی داشته باشد.

برای تنظیم الگو: ابتدا به دنبال عبارت ابتدای الگوی تکرار شونده بگردید. مثلا عبارت «وزارت آموزش و پرورش» در تمامی لیست ها وجود دارد و این عبارت برای عبارت ابتدای الگو می تواند مناسب باشد.پس از تعیین عبارت ابتدای الگو، به دنبال نخستین درس بگردید، (اینکار باید توسط عامل انسانی و کاربر نرم افزار که شما باشید انجام شود- و امکان شناسایی خودکار این عبارت ها توسط رایانه میسر نیست)،  پس از یافتن عنوان نخستین درس از لیست بازشوی کنار عبارت نام درس گزینه (* نخستین درس) را انتخاب کنید، سپس به دنبال عبارت نخستین عنوان دبیر بگردید، پس از یافتن عنوان نخستین دبیر از لیست بازشوی کنار عبارت نام درس گزینه (* نخستین دبیر) را انتخاب کنید، (اگر در وضعیتی هستید که امکان انتخاب نام دبیر وجود ندارد بهتر است عبارت هایی مانند نام آموزشگاه یا عنوان برگه استفاده کنید) ، سپس به دنبال عبارت نخستین عنوان کلاس یا گروه بگردید، پس از یافتن عنوان نخستین کلاس یا گروه از لیست بازشوی کنار عبارت نام درس گزینه (* نخستین گروه) را انتخاب کنید همزمان با این کار فاصله عددی ردیف های تعیین شده با عبارت ابتدای الگو در پایین پنجره جلوی عبارت های شماره ردیف نخستین ... درج می گردد. توجه داشته باشید این مقادیر در ساختار الگوی انتخاب شده و در فایل  دیتابیس الگوهاModels.accdb ، ذخیره خواهد شد.

خوشبختانه امکان تعیین دو