ماهکارAvatar برای ورود به سامانه نمایش آنلاین کارنامه اینجا کلیک کنید.Mahtos

آنچه در پایین همین صفحه مطالعه می فرمائید، توضیح و راهنمایی درباره این سامانه است.

Avatar

  آنچه در صفحه نخست این سامانه ملاحظه می فرمائید، در رابطه با معرفی پنل های موجود و یا دسترسی به پنل ورو کاربران است که می توانید آدرس آنرا در اختیار کاربران(دانش آموزان یا ...) قرار دهید تا مستقیما به صفحه ورود و نمایش کارنامه ها مراجعه کنند.

در این صفحه این موارد در لیست آموزشگاه‌های موجود ملاحظه می‌شود، که خود شما نیز می‌توانید آدرس پنل ورود کاربران را در این لیست اضافه کنید و یا از این لیست حذف کنید. این موارد همیشه در این لیست دیده می شود:

یک هنرستان (به‌عنوان‌نمونه).

یک Panel مدیریتی برای تست سامانه کارنامه آنلاین.

نمایش کارنامه های سناد (به عنوان نمونه).

نام آموزشگاه توصیفی ( به عنوان نمونه).

مثلا برای دسترسی به صفحه ورود هر یک آموزشگاهها می توانید روی آنها کلیک کنید.

اگر شما آموزشگاه جدیدی ایجاد کنید، کد آموزشگاه شما در انتهای آدرس http://pdf.tavafi.ir، میتواند کاربر شما را به صفحه مورد نظرتان هدایت کند.


نحوه عملکرد این سایت به این صورت است:

که شما به عنوان مدیر سایت دو فایل در سایت آپلود می کنید:

1- یک فایل گزارش کارنامه با فرمت PDF - که می تواند چندین صفحه داشته باشد.

     مثلا در یک فایل 50صفحه کارنامه وجود دارد.

2- یک فایل Excel - که در آن تعیین می کنیم که هر صفحهPDF  برای کدام دانش‌آموز است.

     فایل اکسل باید چهار ستون داشته باشد:

User Password User Name Page PDF File Name
31 31 1 filename
32 32 2 filename

1- ستون اول: نام فایل PDF- که سایت بداند از کدام فایل PDF استفاده کند.

     توضیح : ممکن است شما از چندین فایل PDF استفاده کنید.

2- ستون شماره صفحه متعلق به دانش آموز مورد نظر

     توضیح : هر فایل PDF چندین صفحه دارد، اما فقط یک صفحه به دانش‌آموز نمایش داده می‌شود.

3- ستون نام کاربری متعلق به دانش آموز مورد نظر- که می تواند کد ملی یا هر عدد دیگری باشد.

4- ستون گذرواژه متعلق به دانش آموز مورد نظر- که می تواند هر عبارت یا عددی  باشد.


با استفاده از سامانه نمایش آنلاین کارنامه، دانش آموزان مدرسه می توانند کارنامه خود را مشاهده کنند.

ابتدا مدرسه ای که تمایل دارد کارنامه های خود را به صورت آنلاین به دانش آموزان نمایش دهد، فایل گزارش PDF کارنامه را در سایت بارگذاری(PDF) می کند.
برای دانش آموزان، نام کاربری و گذرواژه تعیین می‌کند.
توسط مدرسه لینک ورود به صفحه نمایش آنلاین کارنامه ها به دانش آموزان مدرسه معرفی می‌شود، و نام کاربری و گذرواژه تخصیصی داده شده به اطلاع دانش آموزان رسانده می شود.
دانش آموزان به صفحه نمایش آنلاین کارنامه ، وارد می شوند نام کاربری و گذرواژه خود را وارد می کنند و کارنامه خود را به صورت آنلاین مشاهده می کنند.
هنگام ورود به صفحه کارنامه، دانش آموزان یا اولیاء ایشان در پایین این فرم کادری را مشاهده می کنند که در آن مسئولین مدرسه می توانند اطلاعیه را برای نمایش به ایشان قرار دهند، این اطلاعیه می توانند معرفی شماره حساب مدرسه برای واریز وجه کمک به مدرسه و یا تاریخ شروع ثبت نام و یا تاریخ آزمون و ... باشد.

روش کار این وب سایت بر اساس تکه تکه کردن آنلاین فایل های PDF است.

در این روش نیازی به دیتابیس وجود ندارد، و این از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، چرا که تولید کارنامه های مختلف برای مقاطع تحصیلی مختلف بسیار متفاوت و متنوع است، و به همین دلیل نیاز به استراکچر (ساختار) بانک اطلاعاتی (دیتابیس) دقیق اهمیت پیدا می کند، اما خروجی تنها یک فایل PDF خواهد بود. لذا با تمرکز بر روی فایل خروجی می توان از برآیند بهتری برخوردار شد. در همین راستا فایل خروجی PDF گزارش کارنامه در سامانه های تولید کارنامه (از نرم افزارهای آنلاین تا آفلاین)، را مورد هدف قرار می دهیم و در این روش یک صفحه از این فایل را به دانش آموزی که به دیدن آن صفحه - که صفحه کارنامه متعلق به اوست- هدایت می‌کنیم.

هر دانش آموز یک نام کاربری، و یک گذرواژه یک شماره صفحه دارد، این موارد را در بخش مدیریت سایت توسط مدیر سایت تعیین کرده و دانش آموز هنگام ورود به سایت نام کاربری و گذرواژه خود را وارد می کند و به صفحه کارنامه خود هدایت می شود.

تنوع کارنامه های مقاطع تحصیلی و ابعاد آنها مورد توجه است. در زیر سه نوع کارنامه را ملاحظه می فرمائید.

تنوع کارنامه به لحاظ اینکه دارای فیلدهای اطلاعاتی متنوع است، نیاز به ساختار بانک اطلاعاتی متنوعی نیز خواهد داشت، بسیاری از سامانه‌های تولید کارنامه (آنلاین و آفلاین)، امکان صدور کارنامه برای همه مقاطع تحصیلی را ندارند. چرا که مدل کارنامه ها بسیار متفاوت است. 

جهت کارنامه ها به لحاظ Landscape و Portrait ، در سامانه نمایش آنلاین کارنامه مورد توجه واقع شده است.

  


  قرار دادن فایلهای PDF در سرور خارجی (هاست های رایگان)

برای استفاده از این سامانه باید فایل های کارنامه را به صورت فایل PDF در اینترنت آپلود کنید.
می توانید فایل های PDF را در سامانه آپلود کنید که با اینکار سامانه سریعتر کار خواهد کرد، و به ازای هر صفحه کارنامه باید وجه بسیار ناچیزی پرداخت کنید.
می توانید فایل های PDF را در سرور های رایگان نیز آپلود کنید، و تنها آدرس آنها را در این سامانه در بخش تعیین کاربر مشخص کنید اینکار باعث می شود که هزینه کمتری پرداخت کنید.

ممکن است شما سروری داشته باشید یا امکان استفاده از هاست رایگان را داشته باشید، در این صورت می توانید فایل های PDF حاوی کارنامه های خود را در سرور و هست خود قرار دهید و آدرس آنها را در فایل Excel حاوی نام و گذرواژه کاربران در سامانه قرار دهید.

در جدول زیر آدرس یک فایل که دارای سه صفحه است در بخش آپلود فایلها و تنظیم فایل Excel نمایش داده می شود:

 ردیف نام فایل شماره صفحه نام‌کاربری (کدملی) گذرواژه
1 https://bayanbox.ir/view/8239284021262427467/externalpdfwatermark.pdf 1 1 1
2 https://bayanbox.ir/view/8239284021262427467/externalpdfwatermark.pdf 2 2 2
3 https://bayanbox.ir/view/8239284021262427467/externalpdfwatermark.pdf 3 3 3

موارد زیر را در تنظیم فایل های PDF خارج از سرور pdf.tavafi.ir در نظر داشته باشید:

1. فایل ها را کوچکتر انتخاب کنید، مثلا حداکثر 30 کارنامه را در یک فایل قرار دهید، هر چند می توانید تعداد فایل های را افزایش دهید و در هر فایل تنها یک کارنامه قرار دهید.

توجه داشته باشید که در این حالت، هر بار که کاربری، نام کاربری و گذرواژه خود را بدرستی وارد می کند فایل PDF از آدرس تعیین شده به هاست pdf.tavafi.ir کپی می شود و سپس صفحه کارنامه مربوط به دانش آموز نمایش داده می شود، لذا هرچه فایل ها کوچکتر باشد، عمل کپی زمان کمتری خواهد گرفت و عملکرد سریعتر می شود. (در این روش آدرس اصلی فایل حاوی کارنامه ها به کاربر نمایش داده نمی شود.)

2. اگر می خواهید کارنامه چند صفحه ای برای یک دانش آموز به نمایش داده شود: تمام صفحات کارنامه (مثلا هر دو صفحه کارنامه یک دانش آموز) را در یک فایل قرار دهید، سپس در جدول بالا عدد صفحه را (0) قرار دهید، به این ترتیب فایل PDF در آدرس تعیین شده به دانش آموز نمایش داده خواهد شد.

در این روش آدرس اصلی فایل به کاربر نمایش داده می شود.

3. هنگام نامگذاری فایل PDF خارج از هاست، دقت کنید فقط از اعداد و عبارت های لاتین استفاده کنید، استفاده از علائمی مانند( _ زیرخط) و( - خط تیره) در نامگذاری فایل هایPDF، ممکن است در فراخوانی فایل خللی ایجاد کند.