لینک وبلاگ سایت رسمی فروش اینترنتی

حسابداری مالی دوبل استاندارد

انبارداری

عملیات کامل بانک و چک

سیستم حقوق و دستمزد

سیستم خرید و فروش و صدور فاکتورهای اتوماتیک

سیستم کنترل تولید و قیمت تمام شده

دفاتر قانونی حسابداری و مالی

سیستم خزانه و صندوق

سیستم بودجه و گزارشات

سیستم دفاتر اندکس و اندیکاتور و نامه نگاری های اداری

و ...

نسبت به نرم افزارهای هم رده ی خودش بسیار ارزان تر است - پشتیبانی آن همیشگی و برای همیشه رایگان است - کار با آن بسیار راحت و روان است - آموزش نرم افزار داخل خود نرم افزار است - کتاب آموزشی آن را خود استاد منصور بروجردیان با مثال های حل شده با نرم افزار نوشته اند - دوبل استاندارد با دفاتر قانونی روزنامه کل معین و تفصیلی - توسط دکتر منصور بروجردیان که نابغه ی حسابداری هستند طراحی و برنامه نویسی شده است - تمامی سیستم های حسابداری را به صورت لینک با هم دارد - با یک تلفن ظرف 2 دقیقه می توان با طراح و برنامه نویسش صحبت کرد در صورتی که هیچگاه با هیچ تلفنی نمی توانید ظرف 2 دقیقه با طراح و برنامه نویس نرم افزارهای حسابداری دیگر صحبت کنید - و هزاران هزار مزیت دیگر که هیچ نرم افزار حسابداری در ایران ندارد.

پرسش و پاسخ در مورد نرم افزار حسابداری یکپارچه پدیده

سوال : نرم افزار حسابداری پدیده چه نوع حسابداری را انجام می دهد ؟

پاسخ : این نرم افزار بر پایه حسابداری دوبل استاندارد و بین المللی تهیه و طراحی شده است و قادر است اسناد و عملیات حسابداری را به صورت دوبل استاندارد انجام دهد بدین معنا که شما می توانید در این نرم افزار یک حساب را بدهکار و حساب دیگری را بستانکار نمایید و سند حسابداری را به صورت کاملا دوبل استاندارد ثبت نمایید .

سوال : نرم افزار حسابداری پدیده دارای چند سیستم است ؟

پاسخ : این نرم افزار شامل سیستم های زیر می باشد :
- سیستم حسابداری دوبل استاندارد - سیستم انبارداری و حسابداری انبار ( تعدای و ریالی )
- سیستم حقوق و دستمزد
- سیستم دریافت و پرداخت و خزانه داری و صندوق و گردش وجوه نقد
- سیستم بانک و عملیات کامل چک و کنترل آن و دفاتر چکهای دریافتی و پرداختی
- سیستم عملیات خرید و صدور فاکتورهای اتوماتیک خرید
- سیستم عملیات فروش و صدور فاکتور های اتوماتیک فروش
- سیستم بودجه و گزارشات کامل آن ( توازن یا کسری و یا مازاد بودجه )
- سیستم گزارشات کامل دفاتر مالی
- سیستم گزارشات کامل از کل عملیات مالی
- سیستم کنترل تولید و قیمت تمام شده ( حسابداری صنعتی )
- سیستم صندوق قرض الحسنه و صدور دفترچه بازپرداخت اقساط
- سیستم حسابدرای تلفیقی
- سیستم تقسیم سودو عملیات سهامداران
- سیستم حسابداری ترکیبی
- سیستم چند شرکتی و استفاده از یک نرم افزار برای چندین شرکت مختلف
- سیستم اموال و قطعات فنی ( دارائی های ثابت )
- سیستم دفاتر اندکس و اندیکاتور و بایگانی نامه های اداری

سوال : آیا این سیستم ها با یکدیگر در ارتباط و یکپارچه بوده و با هم لینک هستند ؟

پاسخ : بله – تمامی این سیستم ها به صورت یکپارچه در نرم افزار حسابداری پدیده موجود بوده و با یکدیگر لینک هستند . بطور مثال چنانچه شما یک فقره چک از فردی مثلا بابت فروش کالا دریافت کرده باشید / در زمانی که فاکتور فروش را ثبت می کنید سیستم بطور اتوماتیک مقدار کالای فروش رفته را الز انبار کسر می کند و در کاردکس آن کالا خروج آن کالا ثبت می شود و همزمان سند اتوماتیک حسابداری آن در حسابداری مالی و دفاتر حسابداری سند خورده و سند حسابداری آن نیز صادر می شود و همزمان این فروش کالا در حساب فروش ثبت شده و در حساب مشتری مورد نظر نیز ثبت می شود و همزمان چکی را که بابت این فاکتور دریافت نموده اید وارد دفتر چک شده و از حساب مشتری کسر می گردد و برای این چک سند حسابداری اتوماتیک صادر شده و به حساب چکهای دریافتنی در حسابها ثبت و به دفتر چکهای دریافتنی اضافه می گردد . تمامی این عملیات بطور کاملا اتوماتیک انجام شده و هیچ نیازی نیست که شما بروید و سند حسابداری صادر نمایید و بروید حواله خروج از انبار بزنید بلکه تمامی این عملیات را این نرم افزار بطور اتوماتیک برای شما در یک لحظه کوتاه و کاملا منطبق بر قوانین اصول حسابداری انجام می دهد .

سوال : آیا از نرم افزار حسابداری پدیده می توان برای حسابداری فروشگاهها استفاده نمود ؟

پاسخ : بله – با توجه به اینکه این نرم افزار دارای سیستم های خرید و فروش و صدور فاکتورهای اتوماتیک بوده و از طرفی دارای سیستم حسابداری انبار و انبارداری نیز هست / می توان به راحتی اجناس و کالاها را در انبار این نرم افزار تعریف و وارد نموده و برای آنها فاکتور خرید و یا فاکتور فروش صادر نمود که همزمان ورود و خروج هر کالا بطور اتوماتیک در کاردکس هر کالا به تفکیک در انبار ثبت می شوند .

سوال : آیا نرم افزار حسابداری پدیده دارای دفاتر قانونی حسابداری ( دفتر روزنامه – کل – معین و تفصیلی ) هست ؟

پاسخ : بله – این نرم افزار دارای دفاتر قانونی فوق بوده و این دفاتر هم از طریق ثبت و صدور سند دستی حسابداری و هم از طریق صدور اسناد اتوماتیک حسابداری بطور کاملا اتوماتیک ثبت شده و نیازی نیست که شما آنها را تحریر نمایید .

سوال : در نرم افزار حسابداری پدیده دفاتر قانونی چگونه نوشته می شوند و آیا قوانین دفتر نویسی و آئین نامه نگارش دفاتر قانونی در آن رعایت شده است ؟

پاسخ : نرم افزار حسابداری پدیده به صورتی طراحی و برنامه نویسی شده است که تمامی ثبت های حسابداری در دفاتر بطور اتوماتیک و مرتب و سریالی نوشته شده و ضمن تحریر دفاتر / کلیه قوانین تحریر و نگارش دفاتر قانونی را بطور اتوماتیک رعایت می کند و مواردی را که باعث رد دفاتر قانونی می شود را دقیقا کنترل نموده و آنها را رعایت می نماید / بدین معنا که جای خالی بین سطور نمی گذارد – خط خوردگی و قلم خوردگی ندارد – بین سطور آرتیکل ها چیزی ثبت نمی کند – سریال اسناد حسابداری را چه به لحاظ ردیف و چه به لحاظ تاریخ دقیقا کنترل و رعایت می کند – جمع آرتیکل ها در صفحات بطور اتوماتیک در پایان هر صفحه جمع زده ( جمع نقل به صفحه بعد ) و همین جمع بطور اتوماتیک در صفحه بعد ( جمع از صفحه قبل ) آورده می شود و در نهایت جمع کل دفتر در آخرین صفحه دفتر روزنامه زده خواهد شد و هیچ مغایرتی بین اقلام و آرتیکل های ثبت شده و اسناد حسابداری وجود نخواهد داشت . توضیح : برای کنترل و صحت عملیات ثبت شده / آخرین جمع دفتر روزنامه برابر است با جمع دو ستون اول ( گردش عملیات ) در تراز آزمایشی 4 ستونی در نرم افزار . همچنین کل آرتیکل های اسناد حسابداری با توجه به نوع حساب ( کل / معین / تفصیلی ) بطور اتوماتیک تفکیک شده و به حساب مورد نظر منتقل شده و در همان تاریخ آرتیکل ثبت می گردد .

سوال : آیا انبارداری نرم افزار حسابداری پدیده فقط تعدادیست و یا ریالی هم هست ؟

پاسخ : سیستم انبارداری نرم افزار حسابداری پدیده هم تعداد است و هم ریالی / بدین معنا که موجودی های داخل انبار را هم تعدادی کنترل می کند و هم گزارش ریالی موجودی های انبار و موجودی های هر کالا را گزارش می کند .

سوال : روش برآورد موجودی کالا به لحاظ ریالی در نرم افزار حسابداری پدیده کدام روش است ؟

پاسخ : روش برآورد و محاسبه مبلغ موجودی کالا در این نرم افزار روشهای :
- میانگین ساده
- میانگین موزون
- برمبنای آخرین خرید
- برمبنای نرخ های خرده فروشی کالاها
- برمبنای نرخ های عمده فروش کالاها
بوده که کاربر می تواند گزارش محاسبات موجودی کالا را در نرم افزار به هر روش دلخواهی انتخاب نماید .

لازم به ذکر است که روش میانگین موزون طبق استانداردهای حسابداری و حسابرسی دقیق ترین و واقعی ترین گزارشات مبلغ موجودی کالاهای داخل انبار می باشد .

سوال : آیا نرم افزار حسابداری پدیده دارای سیستم انبارگردانی هم هست ؟

پاسخ : بله – طبیعتا وقتی کالاهای انبار مورد خرید و فروش و ورود و خروج قرار می گیرند / کالاهای انبار گردش پیدا نموده و تعداد آنها کم و زیاد خواهند شد و در هر زمان که کاربر بخواهد می تواند انبارگردانی کرده و لیست انبارگردانی را از سیستم استخراج نماید
. این لیست حاوی مشخصات و تعداد کالاهای موجود در انبار بوده که به صورت اتوماتیک مشخصات و تعداد هر کالاو هر جنسی در آن ثبت شده است و در ستون های بعدی این گزارش ستون های شمارش اول و شمارش دوم و شمارش سوم که توسط انباردارها شمرده می شوند ثبت شده و مغایرت هر کالا بطور دقیق شناسایی خواهد شد

سوال : در سیستم ادواری موجودی کالا ، خسارت وارده به کالا در واحد تجاری به طوری که دیگه قابل فروش نباشه ، یا سرقت اون ، چه حسابایی رو تحت تأثیر قرار میده ؟ البته سمت بدهکارش معلومه ولی بستانکارشو از اونجایی که در سیستم ادواری اصلاح موجودی کالا در پایان دوره صورت می گیره نمی تونم پیدا کنم . من در حال حاضر با نرم افزار حسابداری پدیده ی 3 کار می کنم در این سیستم حساب موجودی کالا به صورت کاملاً اتوماتیک برنامه نویسی شده و از سیستم ادواری موجودی کالا استفاده شده به همین خاطر من را در انعکاس این رویداد راهنمایی فرمایید.

پاسخ : برای انجام این عمل در نرم افزار حسابداری پدیده شما ابتدا به قسمت معرفی کالاها و نرخ ها به انبار بروید و یک انبار برای کالاهای ضایعاتی تعریف نمایید .

سپس به منو پرونده و قسمت عملیات انبار رفته و برگه انتقال کالا بین انبارها را انتخاب نموده و تعداد کالایی که معیوب شده است را از انبار اصلی به انبار ضایعاتی که ساخته اید انتقال دهید / با انجام این عمل تعداد موجودی انبار اصلی هم ریالی و هم تعدادی به صورت واقعی به روز شده و تعداد ضایعاتی کالا از انبار اصلی خارج شده و هم تعدادی و هم ریالی در انبار ضایعاتی ثبت و این دو از یکدیگر تفکیک می شوند .
حال چنانچه این کالای ضایعاتی ممکن است به قیمتی زیر قیمت اصلی به فروش برود که شما در هنگام صدور فاکتور فروش / کالای ضایعاتی را در فاکتور فروش انتخاب نموده و فاکتور فروش آن را صادر می نمایید که طبیعتا تعداد و ریال کالای ضایعاتی فروش رفته از انبار خودش کسر و سند اتوماتیک حسابداری آن توسط سیستم صادر می شود .
حال ممکن است این کالاهای ضایعاتی که در انبار ضایعات گذاشته اید فروش نرفته و شما بخواهید آن را کلا هزینه نمایید / در این حالت در پایان سال مالی و یا هر زمان دلخواه کافیست شما یک حساب ( هزینه کالای معیوب و از بین رفته ) در حسابها افتتاح نموده و با صدور یک سند حسابداری این حساب را بدهکار و حساب موجودی کالا را بستانکار نمایید
طبیعتا شما وقتی موجودی کالا را بستانکار می نمایید در پایان دوره بایستی این حساب را به خلاصه سود و زیان و یا حساب عملکرد ببندید .
در این قسمت بایستی به نکته ای مهم توجه نمایید که : چون سیستم حسابداری پدیده یکپارچه و اتوماتیک است خود سیستم در ترازنامه حساب موجودی کالا را محاسبه نموده و نشان می دهد و این قسمت از سیستم دست شما نیست و رقم موجودی کالایی که در ترازنامه مشاهده می کنید هم آخرین موجودی های انبارهای اصلیست و هم انبارهای ضایعاتی و شما در مدارک پیوست ترازنامه بایستی طبق استانداردهای حسابداری و حسابرسی این دو انبار را از یکدیگر تفکیک شده و با تعداد و مبالغ خودشان نشان دهید .
برای نشان دادن این گزارشات پیوست می توانید از منوی گزارشات انبار - گزارش موجودی انبار - گردش های تعدادی و ریالی انبارها گزارش و پرینت تهیه نموده و پیوست ترازنامه نمایید .

سوال : کارهای حسابداری شرکت ما به علت آنکه حسابدار نداشته ایم حدودا 9 ماه است که عقب مانده و در واقع هیچگونه فعالیت های حسابداری و ورود اسناد و تحریر دفاتر قانونی هم انجام نشده و تمامی مدارک و فاکتورها و اطلاعات مالی 9 ماه است که تلنبار و به صورت فله ای انباشته شده است . نرم افزار حسابداری پدیده می تواند در این زمینه به ما کمک کند و چگونه می توانیم با استفاده از این نرم افزار اطلاعات خود را وارد نموده و عملیات حسابداریمان را به روز کنیم ؟

پاسخ – سوال بسیار خوب و بسیار فنی نموده اید .
درواقع یکی از شاهکارهای بزرگ نرم افزار حسابداری پدیده و طراح و برنامه نویسش در این قسمت است .
کاری که بسیاری از نرم افزارهای بزرگ چندین میلیون تومانی هنوز هم که هنوزه نتوانسته اند در نرم افزارهایشان قرار دهند .

بسیاری از شرکتها و موسسات متاسفانه یا برای کارهای حسابداری خود حسابدار ندارند و یا در انجام عملیات حسابداری خود سهل انگاری نموده و اطلاعات مالی و حسابداری خود را به موقع و به روز و برابر قوانین حسابداری و دفتر نویسی نه به صورت دستی و نه به صورت نرم افزاری انجام نداده و باعث پراکندگی اطلاعات و تلنبار شدن آنها به صورت نامنظم شده – به صورتی که هیچگونه گزارش صحیحی نمی توان از آنها استخراج نمود. برای اینکه دوستان حسابدار بتوانند عملیات حسابداری این گونه شرکتها و موسسات را برای ثبت عملیات حسابداری آماده سازی نمایند ابتدا لازم است کارهای اولیه ای را جهت آماده سازی و ورود و ثبت اطلاعات انجام دهند .

اگر به صورت دستی بخواهید این آماده سازی ها را انجام دهید , مراحل کار بدین صورت است که بایستی تمامی اسناد و مدارک و فاکتورها و هر گونه اطلاعات مالی مربوط به هر ماه را از یکدیگر جدا نموده و به صورت ماه به ماه آنها را دسته بندی نمایید – مثلا اسناد و مدارک و اطلاعات مالی ماه فروردین جدا – بعد – اطلاعات مالی ماه اردیبهشت جدا – بعد اطلاعات مالی خرداد جدا – و ... به همین ترتیب الی آخر .

سپس اطلاعات مالی و اسناد و مدارک هر ماه را که به ترتیب نموده و دسته بندی نموده اید را بایستی در همان ماه به ترتیب تاریخ روز مرتب و سورت نمایید – از ابتدای اولین روز ماه یعنی یکم تا آخرین روز همان ماه و 30 ام .

سپس برای اطلاعات مالی و فاکتورها و ... به ترتیبی که سورت شده اند سند حسابداری صادر نمایید تا در حسابها ثبت شده و حسابها به روز برسند .
حالا تصور نمایید که این اطلاعات تلنبار شده بسیار زیاد باشد مثلا در هر ماه 1000 یا 2000 یا 3000 سند و مدرک و اطلاعات مالی و دریافت ها و پرداخت های مختلف و فاکتورهای خرید و یا فروش مختلف و یا رسید انبار و یا حواله انبار های مختلف و مدارک حقوق دستمزد و مدارک چکهای دریافتی و چک های پرداختی و ... و تصور فرمایید که سورت کردن و وارد کردن این حجم از اطلاعات به صورتی که توضیح داده شد کار بسیار سخت و طاقت فرسائیست و ممکن است مدت های طولانی وقت صرف شود تا حسابها به روز برسد و از طرفی دیگر - در این روند فعالیت های حسابداری روزمره شرکت هم هست که نبایستی راکد بماند و بایستی انجام شود همچنین ممکن است اسنادی در این میان از قلم بیفتند و یا گم شوند که کار را بسیار پیچیده و در برخی مواقع غیر ممکن می سازد .

خوشبختانه ( عملیات به روز رسانی اطلاعات حسابداری شرکتها و موسسات ) در 20 سال پیش و برای اولین بار در ایران توسط استاد منصور بروجردیان که خود ایشان حسابدار بی نظیری بوده و در این رشته نابغه ای هستند در نرم افزار حسابداری پدیده طراحی و برنامه نویسی شده و این کار بسیار طاقت فرسا را در یک لحظه انجام داده و بطور شگفت آوری عملیات حسابداری عقب مانده شرکتها و موسسات را در آن واحد به روز رسانی نموده و اسناد و اطلاعات مالی را که ماهها عقب بوده اند و اصلا انجام نشده بوده اند هیچگونه ثبتی و طبقه بندی ای نشده بودند – را آنچنان با دقت و بر اساس اصول و موازین قانونی حسابداری دوبل استاندارد سند زده و وارد دفاتر قانونی و ثبت می نماید که گویی یک حسابدار خبره در همان ماههای قبل و 9 ماه پیش آنها را سند زده و ثبت نموده است .

اساس کار برای به روز رسانی اطلاعات حسابداری عقب مانده شرکتها و موسسات در نرم افزار حسابداری پدیده بدین صورت است که : ابتدا تمامی اطلاعات مالی و حسابداری را به همان صورت فله ای که در کارتن و یا زونکن و یا گونی !! دارید و به صورت بسیار نامنظم ( درهم ) و به هم ریخته و مخلوط است را کنار خود گذاشته و بدون آنکه در نظر بگیرید که هر سند چیست و مربوط به کیست و بدون آنکه به شماه سند در نرم افزار توجه کنید - سند آن را به تاریخ همان فاکتور و یا اطلاعات مالی ثبت نموده و حساب دلخواه را بدهکار و طرف حساب آن را بستانکار نمایید – سند را ثبت نموده و به همین ترتیب تمامی اسناد و مدارک مالی و فاکتورها و ... را سند بزنید .

بعد از اتمام عملیات ثبت اطلاعات مالی در نرم افزار – اسناد حسابداری ثبت شده و در نرم افزار قرار خواهند گرفت – اما با تاریخ های به هم ریخته و جلو و عقب و ترتیب تاریخ اسناد حسابداری مرتب نیست .

برای مرتب کردن تاریخ اسناد – گزینه ای در نرم افزار حسابداری پدیده وجود دارد به نام ( مرتب سازی اسناد حسابداری به ترتیب تاریخ ) با انتخاب و انجام این عملیات تمامی اسناد حسابداری وارد شده به نرم افزار حسابداری پدیده بر اساس تاریخ مرتب می شوند ( کاری که روزها و ساعت ها وقت حسابداران را به صورت طاقت فرسایی می گیرد و اعصاب آنها را بسیار متشنج می کند ) حالا با فشردن تنها یک کلید ظرف 1 دقیقه انجام می شود !! بعد از انجام مرتب سازی اسناد حسابداری به ترتیب تاریخ – گزینه ای دیگر از شما می خواهد که اسناد حسابداری مرتب شده را شماره گذاری مجدد نمایید و شما با انتخاب گزینه ( شماره گذاری مجدد اسناد حسابداری ) این کار را انجام داده و حالا اسناد حسابداری را بروید و مشاهده نمایید – ( واقعا نتیجه شگفت انگیز خواهد بود ) .

فعالیت های ورود اطلاعات مالی و حسابدرای که به صورت فله ای و به هم ریخته و با تاریخ های مختلف و بدون هیچگونه ترتیب و دسته بندی و ملاحظه ای وارد نرم افزار حسابداری پدیده شده است – حالا بطور کاملا مرتب و کاملا اتوماتیک و در تاریخ مربوط به خود و کاملا قانونی و در جای خود سند حسابدرای خورده و دفاتر قانونی حسابداری ( روزنامه – کل – معین – تفصیلی ) کاملا منطبق بر آئین نامه تحریر و نگارش دفاتر قانونی تحریر و نوشته و ثبت شده اند و شماره و ترتیب اسناد حسابداری بطور سریالی و بدون هیچگونه مشکل قانونی در دفاتر ثبت هستند .

و به زبان عامیانه : ( انگار که انگار فعالیت های حسابداری شرکت در همان 9 ماه پیش در همان روز سند حسابدرای خورده و در دفاتر ثبت شده اند ! در صورتی که 9 ماه پیش شما نه حسابدار داشتید و نه دفاتر و نه سیستم .. و اطلاعات مالی و فاکتورها و اسناد مالی شما یا در کارتن بود یا در زونکن یا در گونی !!! )


سوال : سیستم حقوق و دستمزد در نرم افزار حسابداری پدیده چگونه است ؟

پاسخ : در این سیستم حقوق و دستمزد و محاسبات آن به صورت 25 نوع مختلف و ثیپ کاری تعریف شده است که هر شرکت و هر موسسه با توجه به نوع محاسبات و پرداخت حقوق و دستمزد برای کارکنان خود از هر نوع تیپ کاری این سیستم که بخواهند می توانند استفاده نمایند .
آیتم های حقوق و دستمزد در این نرم افزار به صورتی طراحی شده است که کاملا پارامتریک است و کاربر می تواند برای هریک از آیتم های حقوقی مانند ( حق اولاد و عائله مندی – خواروبار و مسکن – اضافه کاری – حق جذب – حق بدی آب و هوا و ...) تعیین نماید که بیمه پذیر باشد یا نباشد / مالیات پذیر باشد یا نباشد و نرم افزار با توجه به تعاریف و تنظیمات کاربر / کلیه محاسبات قانونی حقوق و دستمزد کارمندان را اجرا نموده و میزان دقیق حقوق و دستمزد و حق بیمه و مالیات حقوق آن را محاسبه می نماید .

سوال : در سیستم حقوق و دستمزد این نرم افزار / محاسبات حق بیمه و مالیات حقوق چگونه انجام می شود ؟

پاسخ : محاسبات حق بیمه سهم کارگر 7٪ و سهم کارفرما 23٪ که 3٪ آن بیمه بیکاری است توسط نرم افزار بصورت اتوماتیک و کاملا منطبق بر قوانین کار و سازمان تامین اجتماعی انجام پذیرفته و مالیات حقوق طبق جدول مالیاتی موضوع ماده 131 قانون مالیات های مستقیم که همه ساله از طرف سازمان امور مالیاتی کشور اعلام می گردد بطور کاملا اتوماتیک محاسبه می شود . لازم به ذکر است که جدول مالیاتی ماده 131 قانون مالیات های مستقیم در نرم افزار حسابداری پدیده قابل تغییر و قابل تعریف بوده و کاربر خود می تواند به راحتی این جدول را برای سالهای بعد تغییر داده و جدول مالیاتی جدید را معرفی نماید .

سوال : آیا لیست های حقوقی و محاسبات حقوق پرسنل برای ماههای مختلف در نرم افزار ذخیره می شود ؟

پاسخ : بله – تمامی محاسبات حقوقی برای هر ماه از فروردین تا اسفند ماه به همراه کلیه اطلاعات حقوق هر ماهه پرسنل در ماه مربوط به خود در نرم افزار ذخیره شده تا کاربر در هر لحظه دلخواه بتواند به اطلاعات حقوقی ماههای قبل و یا بعد به راحتی دسترسی داشته باشد .

سوال : آیتم های حقوق و دستمزد در نرم افزار حسابداری پدیده چه آیتم هایی هستند ؟

پاسخ : کلیه آیتم های حقوقی برابر قوانین کار و سازمان تامین اجتماعی و برابر مواد قانونی که به کارگر و کارمند تعلق می گیرد در این نرم افزار وجود دارد همانند :

حقوق روزانه
ساعات کارکرد
اضافه کاری
جمعه کاری
تعطیل کاری
حق بدی آب و هوا
حق اولاد و عائله مندی
حق خواروبار و مسکن
حق جذب
حق ماموریت
پاداش و عیدی
حق سنوات
مرخصی ها ( استحقاقی / استعلاجی )
مساعده
مالیات
بیمه
سایر کسورات
ووو. . . .

سوال : آیا نرم افزار حسابداری پدیده دارای دفتر کنترل چک و عملیات بانکی هست ؟

پاسخ : بله – به جرات می توان گفت که کاملترین و قوی ترین عملیات کامل چک و بانک در این نرم افزار موجود است . در سیستم دفتر چک نرم افزار حسابداری پدیده / کاربر می تواند تمامی مشخصات چک های دریافتنی و پرداختنی اعم از : شماره چک – بانک مورد نظر – نام دریافت کننده و یا پرداخت کننده – کد بانک – تاریخ سررسید – مبلغ چک – تاریخ دریافت و یا صدور چک و ... کلیه مشخصات چک مورد نظر را وارد نماید و این نرم افزار توانایی آن را دارد که برای این چک دریافتنی و یا پرداختنی سند اتوماتیک حسابداری صادر نموده و در حسابهای مربوطه در حسابداری مالی و دفاتر ثبت نماید . همچنین بعد از ثبت چک می توانید آن را در جریان وصول نموده و به حساب خود و یا دیگران خوابانده و انتقال دهید / می توانید به فرد دیگری بدهید / آن را وصول نموده و یا احیانا اگر برگشت خورد به حساب برگشتی منظور نمایید و همه این عملیات را نرم افزار حسابداری پدیده به راحتی انجام داده و کاملا اتوماتیک برای شما ثبت های لازم را صادر می نماید .

سوال : سیستم خرید کالا و ورود آن به انبار و حسابهای مالی در نرم افزار حسابداری پدیده چگونه است ؟

پاسخ : در نرم افزار حسابداری پدیده شما به راحتی می توانید اجناس و کالاهای خود را به انبار معرفی نموده و مشخصات کالاها را وارد نمایید . طبیعتا شما این کالاها و اجناس را از فرد دیگری و یا شرکت دیگری خریداری نموده که بایستی برای این خرید و ورود کالا ها به انبار فاکتور خرید صادر نمایید . در این نرم افزار شما می توانید فاکتور خرید را ثبت نموده و تعداد و مبلغ کالای خریداری شده را در فاکتور نوشته و آن را ثبت کنید / در این زمان بطور اتوماتیک تعداد کالای خریداری شده به همراه قیمت آن در حساب های انبار ثبت و در کاردکس آن کالا افزوده شده و موجودی آن کالا و آن جنس به تعداد خریداری شده طبق فاکتور مورد نظر افزایش خواهد یافت و همزمان ثبت اتوماتیک این خرید در حسابداری مالی و دفاتر سند حسابداری خورده و حساب خرید کالا بدهکار و حساب فروشنده کالا به شما بستانکار خواهد شد و شما می توانید اگر وجه فاکتور خرید را نقدا پرداخته اید و یا طی چک پرداخته اید همزمان بر روی همان فاکتور بدون خروج از محیط فاکتور وجه ان را از صندوق و یا چک و بانک پرداخت نمایید و سند حسابداری این پرداخت نیز بطور اتوماتیک در دفاتر حسابداری ثبت خواهد شد .

سوال : در نرم افزار حسابداری پدیده فروش کالا به چه صورت است ؟

پاسخ : در این نرم افزار عملیات صدور فاکتور فروش نیز به صورت بسیار عالی و کامل و با مانورهای بسیار منعطف وجود دارد . در این نرم افزار کاربر به راحتی می تواند برای کالاهای داخل انبار فاکتور فروش صادر نماید / نرخ فروش را با آیتم های مختلفی از قبیل :

- نرخ خرده فروشی
– نرخ عمده فروشی
– نرخ میانگین
– آخرین نرخ خرید
– آخرین نرخ فروش به مشتری
– نرخ میانگین بعلاوه چند درصد اضافه
– نرخ اختیاری

فاکتور فروش را صادر نماید و طبیعتا تعداد کالای فروخته شده با نرخی که تعیین شده است از انبار و کاردکس آن کالا کسر خواهد شد و همزمان سند اتوماتیک حسابداری آن در دفاتر و حساب مشتری ثبت شده و طریقه دریافت وجه فاکتور ( نقد / نسیه / چک ) نیز در حسابها ثبت و سند حسابداری توسط سیستم بطور اتوماتیک صادر خواهد شد .

سوال : سود و زیان در نرم افزار حسابداری پدیده به چه صورت است ؟

پاسخ : در نرم افزار حسابداری پدیده صورت حساب سود و زیان بطور کاملا استاندارد و کاملا اتوماتیک انجام شده و سود و زیان ویژه و ناویژه حتی در یک لحظه و یک ساعت و یک روز هم قابل مشاهده است . نکته قابل توجه در مورد سود و زیان این نرم افزار و در حقیقت قدرت بسیار بالای این نرم افزار در این است که شما حتی می توانید سود و زیان یک کالا و یک جنس را هم در آن واحد و در یک لحظه مشاهده نمایید / و ببینید که چه کالاهایی چقدر سود داشته اند و چه کالاهایی چقدر زیان . همچنین می توانید به راحتی مشاهده نمایید که چه کسانی که کالا و اجناس از شما خریداری نموده اند چقدر به شما بیشتر سود پرداخته اند و کدام مشتری به شما سود کمتری پرداخت کرده است / در واقع خیلی سریع می توانید ببینید کدام مشتری برای شما سودآورتر بوده و کدام مشتری برای شما سودآور نبوده است .

سوال : سیستم بودجه در نرم افزار حسابدرای پدیده چیست و به چه کار می آید ؟

پاسخ : اغلب شرکتها و مؤسسات علی الخصوص شرکتهای تولیدی و صنعتی و شرکتهای پیمانکاری بایستی برای برآورد هزینه های کالایی که تولید می کنند و یا پیمانکار هایی که می خواهند هزینه های ساخت یک پروژه را برآورد کنند به این سیستم نیاز مبرم خواهند داشت . در واقع سیستم بودجه یک نقشه ی راه است برای اینگونه شرکتها تا قبل از انجام عملیات اصلی ساخت یک محصول و یا انجام یک پیمان انواع هزینه هایی که بایستی برای آن پروژه مصرف شود را در یک لیست و بطور یکجا برآورد نمایند . تمامی شرکتها و مؤسسات می توانند با بهره گیری از این سیستم انواع هزینه ها چه جزئی و چه کلی با ریزترین جزء آن را برآورد نموده و لیست بودجه شده برای تولید آن محصول و یا پیمان و پروژه را در مقابل دیدگان خود داشته باشند . طبیعتا در حسابداری مالی وقتی شرکتها و مؤسسات حسابهای خود را افتتاح نموده و هزینه های مختلفی برای تولید آن محصول و یا پروژه انجام می دهند در حسابهای مالی ثبت و منعکس می گردد . حال چنانچه بطور مثال یک شرکت ساختمانی بخواهد بداند که برای ساخت یک ساختمان چقدر هزینه خرید میلگرد قبلا برآورد و بودجه کرده و تا کنون چقدر میلگرد خریداری شده و آیا این خرید ها کمتر از میزان برآوردشده اولیه پیمان بوده یا خرید میلگرد بیشتر از میزانی بوده است که برایش بودجه در نظر گرفته شده ؟ می تواند به راحتی این مسئله را متوجه شود و کافیست نگاهی به سیستم و لیست بودجه بیندازد / در این لیست مبلغ خرید میلگرد برای این ساختمان که قبلا برای آن بودجه در نظر گرفته شده است مشخص شده و خریدهایی که تا کنون انجام شده است نیز ثبت شده است و سیستم بودجه به کاربر گزارشی را نشان می دهد که چقدر بودجه کرده و چقدر خرید کرده / چقدر کمتر از برآورد اولیه بوده / چقدر بیشتر از برآورد اولیه هزینه کرده است . این سیستم بودجه و گزارشات برای شرکتهای تولیدی و پیمانکاری بسیار لازم و کارآمد است .

سوال : در نرم افزار حسابداری پدیده آیا می توان گزارشی گرفت که مثلا چه کالایی را در چه تاریخی و از چه شخصی و با چه مبلغی خریده ایم ؟ یا چه کالایی به چه مقدار و با چه مبلغی به چه اشخاصی فروخته ایم؟

پاسخ: بله – تکمیل ترین و متنوع ترین گزارشات خرید و فروش در بین نرم افزارهای معروف حسابداری در نرم افزار حسابداری پدیده موجود است و تمامی این گزارشات در این نرم افزار وجود دارد . شما تمامی گزارشاتی که مربوط به خرید و فروش کالاست را در این نرم افزار خواهید داشت بطور مثال :

- چه کالاهایی از چه افرادی خریده ایم
– چه کالاهایی به چه اشخاصی فروخته ایم
– با چه قیمت خریده ایم
– با چه قیمت فروخته ایم
– در چه تاریخی خریده ایم
– در چه تاریخی فروخته ایم
– چه تعداد خریده ایم
– چه تعداد فروخته ایم
– خرید کالا از یک تاریخ مشخص تا یک تاریخ دلخواه
– فروش کالا از یک تاریخ مشخص تا یک تاریخ دلخواه
– برگشت از خرید و یا برگشت از فروش چه مقدار و در چه تاریخ و از چه فاکتوری بوده است
و .....

صدها مدل مختلف گزارش در مورد خرید و فروش کالا / حتی سود و زیان خرید و فروش کالا در یک لحظه . به نظر ما در حسابداری هیچ نوع گزارشی نیست که در قسمت گزارشات خرید و فروش نرم افزار حسابداری پدیده وجود نداشته باشد .

سوال : سیستم کنترل تولید و قیمت تمام شده در نرم افزار حسابداری پدیده به چه صورت است ؟

پاسخ : این نرم افزار مجهز به 3 روش محاسبات قیمت تمام شده است :

- سیستم هزینه یابی سفارش کار
- سیستم هزینه یابی مرحله ای
- سیستم هزینه یابی فرمولی

مؤسسات و شرکتهای تولیدی و صنعتی می توانند برای محاسبات دقیق قیمت تمام شده از این نرم افزار به راحتی استفاده نمایند . بطور مثال برای ساخت هر کالا می توانید فرمول ساخت آن را برای سیستم تعریف نموده و دستور تولید کالا را به نرم افزار بدهید . نرم افزار طبق فرمولی که شما به او داده اید از انبار مواد اولیه 0 هم به لحاظ تعدادی و هم به لحاظ ریالی ) مواداولیه برداشته و کسر نموده و کالای مورد نظر را برای شما تولید و بطور اتوماتیک به انبار محصول ساخته شده منتقل می نماید . چنانچه تولید مرحله ای را انتخاب نمایید با همین منوال می توانید مراحل مختلف تولید را تعیین نموده و کالایی که در مرحله اول فرموله و تولید شده به مرحله بعد منتقل شده و در مرحله جدید موادهای اولیه ای دیگر به آن افزوده شده و محصول نیمه ساخته و فرموله شده به مرحله بعد منتقل شده و به همین ترتیب تا مرحله تکمیل و آخرین مرحله تمامی مراحل بطور اتوماتیک انجام شده و در نهایت محصول ساخته شده به انبار محصول منتقل خواهد شد .

سوال : back up گیری از اطلاعات و نرم افزار حسابداری پدیده به چه صورت است ؟

پاسخ : در این نرم افزار کاربر به راحتی می تواند هم بر روی فلاپی دیسکت back up بگیرد و هم بر روی درایوهای مختلف هارد دیسک و هم بر روی فلش مموری های USB سیستم back up گیری این نرم افزار بسیار کامل و قدرتمند و قابل اطمینان کامل بوده و کاربر می تواند از کل اطلاعات واره به نرم افزار بطور یکجا back up گرفته و آنها را نزد خود برای روزهای مبادا نگاه دارد .

سوال : نرم افزار حسابداری پدیده تحت DOS است یا Windows ؟

پاسخ : بانک های اطلاعاتی این نرم افزار با سیستم عامل DOS نوشته شده و کمپایل شده و با داسی که خودش در درونش دارد بانک های اطلاعاتی و داده ها را مدیریت و کنترل می کند و لازم نیست که شما حتما بر روی دستگاه رایانه خود سیستم عامل DOS داشته باشید و این نرم افزار بدون هیچ مشکلی بر روی ویندوزهای 95 / 98 / ME / 2000 / NT/ XP به راحتی قابل نصب و اجراست .

سوال : چرا بانک های اطلاعاتی این نرم افزار با DOS نوشته شده است ؟

پاسخ : تمامی نرم افزارهایی که بانک های اطلاعاتیشان بر پایه سیستم عامل DOS نوشته شده اند مزایای بسیاری دارند که از آنها می توان موارد بسیار مهم زیر را نام برد :

- امنیت بسیار بالای 100٪ از نظر حذف و از بین رفتن اطلاعات .
- امنیت بسیار بالای 100٪ اطلاعات از نظر عدم آلودگی به هیچ نوع ویروس .
- سرعت بسیار بالای پردازش اطلاعات و گزارشگیری در بانک های اطلاعاتی
- راحتی و سهولت بسیار عالی کاربری با نرم افزارهای حسابداری تحت DOS
- دوری از هرگونه پیچیدگی عملیاتی
- بازیابی راحت اطلاعات در صورت از بین رفتن و حذف شدن عمدی آنها

همین موارد کافیست تا هر گونه نرم افزار های حسابداری که بانکهای اطلاعاتی آنها با DOS نوشته شده است از مطلوبترین و بهترین نرم افزارهای حسابداری در جهان باشند . ضمنا ( کلافگی و سر درگمی کسانی را ببینید که از سیستم های حسابداری تحت ویندوز استفاده می کنند و میلیون ها تومان پول خرید آن را داده اند و به مرز جنون رسیده اند و آسودگی خاطر و راحتی بانکها و شرکتهای بیمه و شرکت نفت و ... را هم ببینید که چقدر با اطمینان خاطر و راحت و بی دردسر با نرم افزارهای حسابداری تحت DOS کار می کنند و کوچکترین مشکلی هم ندارند – این موارد همیشه و هر روز که به بانکها تشریف می برید جلوی چشمتان است / اما دقت کافی مبذول نمی دارید – متاسفانه !! )

سوال : آیا این نرم افزار تحت شبکه کار می کند ؟

پاسخ : خیر – این نرم افزار تحت شبکه نیست و تک کاربره می باشد – اما بایستی دید که کاربر چرا می خواهد نرم افزار تحت شبکه استفاده کند و دلایل او برای استفاده از نرم افزار حسابداری تحت شبکه چیست ! بسیاری از کاربران که به دنبال نرم افزارهای حسابداری تحت شبکه هستند اذعان می نمایند که یک واحد حسابداری مالی دارند و یک واحد حسابداری انبار و یک واحد حسابداری فروش و یک واحد حسابداری خرید و یک واحد حسابداری صدور اسناد و .... بدین معنا که یک یا چند نفر حسابداری مالی و صدور سند حسابداری انجام می دهند و یک یا چند نفر فاکتور فروش صادر می کنند و یک یا چند نفر به عنوان انباردار حواله انبار و ورود و خروج کالا را ثبت می کنند و ... یعنی بدین ترتیب این شرکت حدودا حداقل 5 الی 7 تا 10 نفر پرسنل مالی دارد و هر کدام فعالیت هایی که اشاره شد را انجام می دهند و شرکتها می خواهند یک نرم افزار حسابداری تحت شبکه تهیه نمایند که این افراد بتوانند از ایستگاههای مختلف کاری خود / اطلاعات مورد نظر را به نرم افزار وارد و ثبت نمایند . در این شرایط بسیاری از شرکتهای تولید کننده نرم افزار حسابداری به جای آنکه شرکتها و مؤسسات را راهنمایی های فنی و تخصصی و صحیحی بنمایند و راهکارهای ساده و کم خرج و سریعی به آنها ارائه نمایند متاسفانه آنها را ترغیب می کنند که یک نرم افزار حسابداری تحت شبکه را به قیمت های چندین میلیون تومان و بسیار گران بخرند و فعالیت های مالی خود را انجام دهند / به عبارتی شرکت خریدار بایستی چندین میلیون تومان وجه خرید نرم افزار را بپردازد و هزینه های خرید سرور های قوی و ایستگاههای کاربری و کلاینت را پرداخته و هزینه های ساخت بسترهای سخت افزاری را نیز بپردازد و تازه بعد از این همه هزینه / شرکت خریدار نیاز به یک مهندس سرور داشته تا همواره مواظب هاب ها و سیم کشی داکت ها و یا وایرلس ها و اطلاعات سرور و شبکه باشد که خود هزینه های بالایی برای شرکت دارد . نرم افزار حسابداری پدیده در این زمینه شبکه و هزینه های سنگین آن را و گرفتاری های فنی و تخصصی آن را کنار زده و راهکار بسیار بهتر و با صرفه ترو سریعتری ارائه نموده است . نرم افزار حسابداری پدیده به جای آنکه بستر شبکه با 10 کاربر و پرسنل مختلف داشته باشد / یکپارچگی عملیات حسابداری را برگزیده که تنها با یک نفر پرسنل تمامی عملیات حسابداری هر شرکت و هر مؤسسه ای را به راحتی به انجام می رساند و هزینه های بسیار سنگین شبکه و هزینه های تعدد پرسنل مالی را کنار زده است . با توجه به اینکه نرم افزار حسابداری پدیده بطور یکپارچه طراحی و برنامه نویسی شده است و دارای تمامی سیستم های حسابداری بوده و این سیستم ها همگی با یکدیگر لینک و در ارتباط هستند و با صدور یک فاکتور خرید و یا فاکتور فروش و یا رسید انبار و یا خروج از انبار و یا ثبت مشخصات یک چک دریافتنی یا پرداختنی و یا دریافت و یا پرداخت هر گونه هزینه / نرم افزار حسابداری پدیده قادر است برای تمامی این عملیات اسناد اتوماتیک حسابداری صادر نموده و کالاهای انبار را وارد و خارج نماید و تمامی این عملیات در یک لحظه در تمامی سیستم ثبت و منعکس خواهند شد / بنابر این تعدد پرسنل و ایجاد ایستگاههای کاری و کلاینت های اضافی و ایجاد شبکه معنایی پیدا نمی کند و به هیچ وجه ایجاد شبکه لزومی نخواهد داشت و تنها یک نفر تمامی اطلاعات را در عرض چند دقیقه وارد نرم افزار نموده و دنیایی از اطلاعات را می تواند گزارشگیری نماید .

سوال : نرم افزار حسابداری پدیده تنها بر روی یک دستگاه کامپیوتر نصب می شود یا می توان آن را بر روی دستگاههای دیگر هم نصب نمود ؟

پاسخ :نرم افزار حسابداری پدیده را می توانید بر روی هر دستگاه رایانه ای که بخواهید نصب و اجرا نمایید حتی بر روی صدها دستگاه رایانه / اما وقتی که بخواهید وارد سیستم در هر دستگاهی بشوید نرم افزار از شما CD اصلی برنامه را برای ورود می خواهد و حتما بایستی CD اصلی نرم افزار درون درایو سی دی رام شما باشد چون قفل های نرم افزاری بر روی CD اصلی آن بوده و برای ورود به سیستم نرم افزاری قفل های ورودی آن توسط نرم افزار چک و کنترل خواهند شد و در صورت تشخیص CD اصلی نرم افزار شما می توانید وارد نرم افزار شوید .

سوال : آیا می توان از روی CD اصلی نرم افزار کپی گرفت ؟

پاسخ : خیر – ضمن آنکه این نرم افزار در شورایعالی انفورماتیک کشور و مرکز توسعه فن آوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال کشور ثبت شده و تحت قوانین کپی رایت نرم افزارهای داخلی در ایران محسوب می گردد و کپی از روی آن جرم کیفری محسوب شده و تعقیب قضایی به دنبال خواهد داشت / قفل های نرم افزاری تو در تو و کنترلی بر روی این نرم افزار و CD آن تعبیه شده و وجود دارد که اگر کسی از کپی غیر قانونی و قفل شکسته این نرم افزار استفاده نماید بعد از مدت کوتاهی تمامی اطلاعات دستگاه کامپیوتر وی از بین رفته و دیگر قابل بازیابی نخواهد بود . هر فردی که می خواهد از این نرم افزار به خوبی و به طور کامل استفاده نماید بایستی نسخه اصلی آن را از شرکت تولید کننده آن ( گروه نرم افزاری یاران ) خریداری نماید . نشانی سوال : پشتیبانی این نرم افزار چگونه است و آیا وجهی بایستی برای پشتیبانی پرداخت ؟

پاسخ : خیر – هیچ وجهی بابت پاسخگویی تلفنی از هیچ کس دریافت نمی شود / اما اگر خود شرکتها و مؤسسات و کاربران این نرم افزار بخواهند شرکت سازنده نرم افزار پشتیبانی کامل از سیستم داشته باشد این نوع پشتیبانی در قالب قرارداد پشتیبانی خواهد بود که البته هزینه بسیار اندکی خواهد داشت .

سوال : برای گزارشگیری از نرم افزار حسابداری پدیده بایستی از چه نوع پرینترهایی استفاده نمود ؟

پاسخ : نرم افزار حسابداری پدیده با تمامی پرینترهای سوزنی و دات ماتریس خصوصا پرینترهای سری LQ مثل LQ300 و LQ2180 و LQ2170 و LQ2070 و .... کاملا سازگار می باشد .

توضیح : برای انجام فعالیت های حسابداری توصیه می شود از پرینترهای لیزری و جوهر افشان استفاده نکنید چون :

اولا – این گونه پرینترها فقط می توانند بر روی کاغذ A4 پرینت بگیرند و هیچ نوع کاغذ دیگری مثل کاغذهای ریلی و کاغذهای کاربن دار و چند نسخه ای و کاغذ های بزرگتر از A4 با این نوع پرینترها سازگاری ندارد .

ثانیا – اقلام مصرفی و جوهر و تونر این نوع پرینترها بسیار گرانتر از خود پرینتر می باشد و فرض نمایید که بخواهید روزی 100 سند حسابداری و یا 50 فاکتور خرید یا فروش 3 نسخه پرینت بگیرید / جوهر این نوع پرینترها در همان روز تمام شده و بایستی به اندازه خود پرینتر پول بدهید تا جوهر آن را بخرید و تامین کنید که اصلا برای کارهای حسابداری مقرون به صرفه نیست و اگر بخواهید پرینت نگیرید تا جوهر مصرف نکنید / هم کارهای حسابداریتان لنگ می ماند و هم نازل های هد پرینتر خشک می شود و بایستی کلا خود پرینتر را دور انداخت . اما پرینترهای سوزنی خصوصا مدل LQ300 هم کاغذ A4 می خورد و هم کاغذ A3 و بزرگتر از A4 و هم کاغذ ریلی با همه سایزهای کوچک و بزرگ و متوسط و هم کاغذهای چند لایه کاربنی 2 – 3 – 4 – 5 نسخه ای و هم بسیار کم مصرف و با طول عمر مفید بسیار زیاد و بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی و کارآ هستند . در حال حاضر این پرینتر تولید شرکت مادیران بوده و بسیار زیاد تولید می شود و قیمت آکبند آن حدودا 270 هزارتومان بوده و قیمت دست دوم بسیار تمیز آن حدود 100 هزار تومان است و ریبون آن که همان نوار چاپ کننده آن است و حداقل هر عدد از آن برای 2 سال به راحتی قابل استفاده بوده و مدام برای شما پرینت خواهد گرفت تنها 2500 تومان قیمت دارد .

سوال : پورت و کابل پرینتر برای اتصال دستگاه رایانه با پرینتر باید چه پورت و چه کابلی باشد ؟

پاسخ : برای اتصال دستگاه رایانه با پرینتر بایستی از دستگاه کامپیوتری استفاده نمایید که پورت پارالل که همان پورت LPT 1 می باشد بر روی مادر بورد آن وجود داشته باشد و از کابل دوسر پارالل بایستی استفاده نمایید . اگر از دستگاه کامپیوتر نوت بوک استفاده می کنید بایستی نوت بوک شما ( فول پورت ) باشد یعنی دارای پورت پارالل نیز باشد / پس حتما مراقب باشید در زمان خرید نوت بوک حتما نوت بوک هایی خریداری کنید که فول پورت باشند .

تذکر : تبدیل هایی که جدیدا آمده اند و پورت های usb را به پارالل تبدیل می کنند در این زمینه کار نمی کنند چون پورت اصلی پرینتر پورت پارالل است نه USB .

سوال : نرم افزار حسابداری پدیده بر روی چه نوع کامپیوترهایی قابل نصب و اجراست ؟

پاسخ : این نرم افزار بدون هیچگونه محدودیتی از لحاظ سخت افزاری و نرم افزار بر روی تمام رایانه های شخصی PC و نوت بوک قابل نصب و اجراست / چه رایانه های قدیمی و چه رایانه های جدید . شما برای نصب و اجرای این نرم افزار بر روی هر رایانه ای به راحتی و با حداقل امکانات می توانید آن را نصب و اجرا نمایید . هر رایانه ای که دارای : یک سی دی رام و یا دی وی دی رام یک مانیتور یک کیبورد 1ایین ترین رم و هارد ویندوزهای 95 /98 / 2000 / ME / XP و یا حتی DOS باشند / نرم افزار حسابداری یکپارچه پدیده به راحتی بر روی آنها قابل نصب و اجراست .

سوال : آیا لیست های حقوق و دستمزد پرسنل در این نرم افزار مورد قبول سازمان تامین اجتماعی و وزارت دارائی هست ؟

پاسخ : بله – کلیه گزارشات حقوق و دستمزد توسط این نرم افزار بطور اتوماتیک و کاملا منطبق بر قوانین کار و سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی بوده و تمامی محاسبات حقوق و دستمزد و مالیات حقوق پرسنل کاملا قانونی و مورد قبول این سازمان ها می باشد .

سوال : اگر فردی عمدا یا سهوا تمامی اطلاعات حسابداری در این نرم افزار که بر روی کامپیوتر ما وجود داشته است را از بین ببرد و ما هیچگونه بک آپی از آنها نداشته باشیم آیا امکان بازیابی اطلاعات وجود دارد ؟

پاسخ : بله – هرگاه تشخیص دادید که فردی اطلاعات نرم افزار را پاک و یا دستکاری نموده است و یا به هر دلیلی اطلاعات حسابداری خود را از دست داده اید / اگر خود شما از اطلاعات بک آپ داشتید که به راحتی می توانید نرم افزار را مجددا نصب نموده و اطلاعات خود را از روی فلاپی دیسکت و یا درایوی که بر روی آن بک آپ گرفته اید بازگردانید و اگر هیچگونه بک آپی در اختیار نداشتید بدون آنکه دستگاه رایانه خود را دستکاری نمایید و یا فرد دیگری دستکاری نماید سریعا با پشتیبانی گروه نرم افزاری یاران تماس حاصل نموده تا بازیابی اطلاعات شما توسط آنها انجام پذیرد .

سوال : اگر CD نرم افزار حسابداری پدیده ای که قبلا خریداری شده است خط و خش دار و خراب شود یا گم شود بایستی چه کاری انجام دهیم ؟

پاسخ : اگر CD نرم افزار حسابداری پدیده ای که قبلا خریداری نموده اید و بعد از مدتی خراب شده است بایستی با پشتیبانی گروه نرم افزاری یاران تماس بگیرید و با هزینه ای اندک آن CD خراب را از شما می گیرند و یک CD جدید و نو به شما می دهند و اگر CD نرم افزار را گم کرده باشید بایستی آن نگارش از نرم افزار را مجددا با قیمت اولیه آن خریداری نمایید .

سوال : آیا این نرم افزار آموزش دارد ؟

پاسخ : در نرم افزار حسابداری پدیده قسمتی وجود دارد به نام ( راهنما ) / که در این قسمت برخی از سوالات مهم کاربران پاسخ داده شده و آموزش قسمتهای اصلی این نرم افزار به همراه مثال برای کاربرانم توضیح داده شده است . همچنین آموزش این نرم افزار در کتابهای اصول حسابداری و حسابداری صنعتی استاد منصور بروجردیان که طراح و برنامه نویس همین نرم افزار هستند نیز وجود دارد که می توان از این کتابها برای آموزش نیز استفاده نمود . در این کتابها مثالهای زیادی از مسائل حسابداری شرکتها به صورت حل شده توسط همین نرم افزار نیز وجود دارد . نکته دیگر در رابطه با آموزش کاربری این نرم افزار آن است که در لاین انتهای صفحه تصویر نوار آبی رنگی وجود دارد که تمام کلیدهای عملیاتی و فعالیت هایی که کاربر می خواهد با نرم افزار انجام دهد / گنجانده شده است و کاربر کافیست با مشاهده این نوار ابزار و کلید های تعریف شده F1 تا F12 هر عملی را که می خواهد با نرم افزار انجام دهد / کلید تعریف شده ی آن را بفشارد تا عملیات دلخواه خود را انجام دهد .

سوال : نرم افزار حسابداری پدیده دارای چند نوع نگارش است ؟

پاسخ : نرم افزار حسابداری پدیده دارای 4 نگارش مختلف می باشد :

- نرم افزار حسابداری یکپارچه پدیده نگارش 3
- نرم افزار حسابداری یکپارچه پدیده نگارش 4
- نرم افزار حسابداری یکپارچه پدیده نگارش 5
- نرم افزار حسابداری یکپارچه پدیده نگارش 5 ویژه صنعتی

سوال : اگر شرکت و یا فردی نرم افزار حسابداری پدیده نگارش 3 را خریده باشد می تواند از نگارش 4 یا 5 بعدا استفاده نماید ؟ اطلاعات قبلی اش که در نگارش قبلیست چه می شود ؟

پاسخ : هر فرد و یا هر شرکتی که نرم افزار حسابداری پدیده 3 را برای اولین بار مورد استفاده قرارداده است و مدتی اطلاعات مالی در آن وارد کرده باشد و بعد از آن بخواهد از نگارش بالاتر یعنی نگارش های 4 و یا 5 و یا 5 ویژه استفاده کند / به راحتی می تواند این کار را انجام دهد و اطلاعاتی را که در نگارش قبلی ( نگارش 3 ) وارد نموده است را به نگارش بالاتر که دریافت نموده است را منتقل نموده و ادامه کارهای مالی و حسابداری را در نگارش بالاتر انجام دهد و لازم نیست اطلاعاتی را که قبلا در نگارش پایین تر قبلا وارد نموده است را دوباره و مجددا وارد نماید .

سوال : نگارش های مختلف نرم افزار حسابداری پدیده 3 و 4 و 5 و 5 ویژه چه فرق هایی و چه شباهت هایی با یکدیگر دارند ؟

پاسخ : تمامی نگارش های نرم افزار حسابداری پدیده از 3 الی 5 ویژه از لحاظ ساختار بانک های اطلاعاتی و شمایل و هسته مرکزی نرم افزار یکسان بوده و دارای یک شکل کلی و یکنواخت هستند / به صورتی که هر فردی که با نرم افزار حسابداری پدیده نگارش 3 کارکرده باشد هنگامی که پدیده 4 یا 5 یا 5 ویژه را دریافت می کند با صفحه ای دقیقا شبیه به همان نگارش 3 روبرو خواهد شد / به عبارتی تمامی ساختار نگارش های مختلف و بعدی این نرم افزار شبیه به هم هستند و این تصمیم به خاطر آن بوده که تمامی کاربران تقریبا قریب به 20 سال است که با این نرم افزار آشنایی دارند و وقتی چندین سال با نرم افزار حسابداری پدیده 3 کارکرده اند / هم به آن عادت کرده اند و هم به آن مسلط شده اند و به اصطلاح ( چشم بسته ) با آن کار می کنند و به این دلایل نگارش های بعدی این نرم افزار همین شکل و شمایل را رعایت نموده است / اما از لحاظ عملیات فنی حسابداری / نگارش های بالاتر از پدیده 3 یعنی نگارش های 4 و 5 و 5 ویژه بسیار گسترده تر و با عملیات بسیار وسیع تر و گزارشات بسیار بیشتر پا به عرصه بازار گذاشته است . بطور مثال در نگارش های 4 و 5 نرم افزار حسابداری پدیده / هنگام صدور سند حسابدرای و در محیط ثبت سند / شما می توانید بدون آنکه از محیط سند خارج شوید گردش و مانده هر حسابی ( کل / معین / تفصیلی ) را تنها با فشردن یک کلید مشاهده نمایید .
همچنین در ترازهای مالی که مانده حسابها را به شما نشان می دهد می توانید بدون خارج شدن از تراز گردش و ریز هر حساب دلخواه را تنها با فشردن یک کلید مشاهده و حسابها را مرور نمایید .
همچنین در هر لحظه که بخواهید تنها با فشردن یک کلید از آخرین موجودی کالا و انبار و آخرین موجودی کاردکس هر جنس و نرخ های آنها و خیلی سریع موجودی های داخل انبار را مشاهده نمایید / بدون آنکه بخواهید به قسمت انبار و گزارشات آن بروید .
همچنین در قسمت صدور فاکتور فروش تنها با فشردن یک کلید می توانید آخرین نرخ فروش یک کالا به یک مشتری که مثلا در 6 ماه پیش آن جنس را به او فروخته اید را فراخوانی نمایید و از نرخ فروش قبلی به ان خریدار به سرعت مطلع شوید .

حسابداران عزیز می دانند برای یافتن آخرین نرخ فروش یک جنس خاص به یک فرد خصوصا اگر ماهها از آن فروش گذشته باشد کار بسیار دشوار و طاقت فرسا و بسیار وقت گیری خواهد بود / اما در این نرم افزار تنها کمتر از 2 ثانیه این نرخ و این گزارش در اختیار شما قرار گرفته و قابل مشاهده خواهد بود . وو..... امکانات بسیار وسیع و شگفت انگیز و کامل دیگری که در نگارش های 4 و 5 و 5 ویژه برای کاربران تهیه و گنجانده شده که کار حسابداری را برای همگان بسیار راحت و شیرین نموده است .

سوال : نرم افزار حسابداری پدیده چند سال سابقه کار دارد و در کدام شرکتها و موسسات مورد استفاده قرارگرفته است ؟

پاسخ : نرم افزار حسابداری پدیده حدودا 20 سال سابقه فعالیت دارد و از روزی که شروع به فعالیت نموده است حتی یک باگ و اشکال و اشتباه محاسباتی یا عملیاتی در آن دیده نشده است و به لحاظ آنکه این سیستم بسیار کامل و جامع و مورد اطمینان بوده و قیمت بسیار مناسبی نسبت به نرم افزارهای هم رده خود داشته است / نرم افزار بسیار محبوب و شناخته شده ای بوده که کاربران و شرکتها و موسسات بسیار بزرگی سالهاست فعالیت های حسابداری خود را به این سیستم سپرده و تا کنون نیز رضایت کامل از این نرم افزار داشته اند .

کاربران بزرگ و شرکتهای معظمی که از این نرم افزار استفاده می کنند که برخی از آنها عبارتند از :

- شرکت تولیدی و صنعتی کیان خودرو
- گروه شرکتها و معادن مس و روی کشور
- مرکز فولادهای آلیاژی ایران
- اداه کل گمرک مرز بازرگان ( ماکو )
- شرکت سینا کاشی
- صایران
- چاپخانه آستان قدس رضوی
- مرکز اورژانس 115 تهران
- دانشکده فنی دانشگاه تهران
- دانشگاه صنعتی شریف
- وزارت کشور – استانداری تهران – دفتر امور اتباع خارجی
- تعاونی مسکن سازمان برنامه و بودجه کشور
- مرکز پزشکی قانونی استان گیلان
- شرکت تولیدی و صنعتی مبل السیت
- انجمن خوشنویسان ایران
وو.. . . . .